Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

Понад 21 тисячу: у 2020-му шкільні вчителі отримають фіндопомогу, але не всі (Документ)

У 2020-му році  українським вчителям виплатять по понад 21 тисячу гривень допомоги. Втім, кошти від держави отримають не всі. 24.12.2019 12:24  /  1719 переглядів    0

Йдеться про виплату допомоги у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму. Відповідна постанова Кабміну № 1028  “Про виплату допомоги вчителям закладів загальної середньої освіти” набуде чинності з 1 січня 2020 року.
Так, згідно з цим документом, допомогу отримають вчителі закладів загальної середньої освіти, які мають стаж педагогічної роботи до 10 років.
Виплата допомоги здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.
Зауважимо, що  розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб установлений на 1 січня 2020 року становить 2102 гривні. А, відтак, розмір цієї допомоги становитиме 21 020 гривень.

Разом із цим, варто зазначити, що норму про фіксування найменшого посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника у розмірі трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб відкладуть до 2021 року. Про це свідчить Постанова Кабміну № 1044 від 15листопада 2019 року, якою призупинено постанову, що передбачала встановлення згаданої норми з початку 2020року. Дане рішення аргументували відсутністю бюджетних коштів.
Відтак, тепер, згідно з Постановою № 822 ” Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників закладів іустанов освіти і науки” установлено, що найменший розмір посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічного працівника становииме:
– з 1 січня 2021 р. – 3 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2021 року;
– з 1 січня 2022 р. – 3,5 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2022 року;
– з 1 січня 2023 р. – 4 розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня 2023 року.
Варто також зазначити, що наразі  у ВР очікує остаточного прийняття “Проект Закону про повну загальну середню освіту” (№10204, дата реєстрації від 05.04.2019). Даний законопроект парламентарі підтримали у першому читанні 30 травня 2019 року. Після, 12 липня 2019 року було вручено таблицю поправок-2. Законопроект, станом на сьогоднішній день, очікує розгляду у другому читанні.
А от в тексті законопроекту до другого читання пропонують наступне:
1) забезпечити поетапну реалізацію положення частини другої статті 61 цього Закону шляхом щорічного збільшення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії у такому порядку та розмірах:
з 1 січня 2020 року – 2,5 прожиткових мінімуми для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
з 1 січня 2021 року – 3,0 прожиткових мінімуми для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
з 1 січня 2022 року – 3,5 прожиткових мінімуми для працездатних осіб на 1 січня календарного року;
з 1 січня 2023 року – три мінімальні заробітні плати;
Водночас, у документі прописано, що за виконання окремих видів діяльності встановлюються доплати в такому співвідношенні до тарифної ставки:
а) класне керівництво у 1-11 (12) класах – 20-25 відсотків;
б) перевірку навчальних (практичних, лабораторних тощо) робіт учнів – 15-20 відсотків (пропорційно педагогічному навантаженню вчителя);
в) завідування:
– навчальними майстернями, кабінетами інформатики, – 15-20 відсотків;
– навчальними (методичними, навчально-методичними) кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами (майданчиками), навчально-дослідними ділянками (теплицями, парниковими господарствами тощо), музеями, кімнатами зберігання зброї, стрілецькими тирами, актовими залами – 10-15 відсотків;
– відділеннями, у тому числі профільними, вечірніми та заочними, навчально-консультаційними пунктами – 10-15 відсотків;
– структурними підрозділами закладів освіти (у тому числі початковою школою, дошкільним, позашкільним підрозділами, пансіоном тощо) – 25 відсотків;
г) керівництво методичними (предметними) комісіями (об’єднаннями) – 10-15 відсотків;
ґ) обслуговування комп’ютерної техніки – 10-15 відсотків;
д) проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів – 10-40 відсотків;
е) завідування бібліотекою (медіатекою) або за бібліотечну роботу чи роботу з бібліотечним фондом підручників – 5-15 відсотків.
При цьому, в разі прийняття згаданого Закону, засновник закладу освіти та/або заклад освіти матиме право встановлювати додаткові види та розміри доплат за рахунок власних надходжень.
Крім того, посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних та інших працівників закладів освіти за роботу з дітьми з особливими освітніми потребами в інклюзивних класах (групах) мають намір підвищити на 25 %, а в спеціальних класах (групах), інклюзивно-ресурсних центрах, закладах освіти для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – на 30 %.
Посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних працівників, які мають педагогічні, почесні, вчені, спортивні звання, наукові ступені, використовують у роботі іноземну мову, підвищуються на 10-30 %.
Вимоги до видів діяльності, за які цим Законом передбачено доплати, підвищення окладів, розмір таких доплат, підвищень, порядок та умови встановлення в державних та комунальних закладах освіти визначаються Кабінетом Міністрів України.
Цікаво, що  в прикінцевих та перехідних положеннях цього законопроекту прописано норми щодо припинення дії безстрокових трудових договорів із педпрацівниками пенсійного віку:

“Набрання чинності цим Законом є підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.
Протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов’язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками цих закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними (за їх згодою) трудових договорів строком від одного до трьох років або звільнити їх згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України“, – йдеться в тексті законопроекту.
З повним текстом згаданого Проекту закону про повну загальну середню освіту можна ознайомитись за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Саша Клімова
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: