Головна > Берегівщина > Канал Верке – екологічна біда Берегова (ФОТО)

Канал Верке – екологічна біда Берегова (ФОТО)


17-05-2019, 15:20. Розмістив: redaktor

Про це повідомив міський голова Берегова – Золтан Бабяк
За його словами, щороку режим роботи греблі такий, що в період пропуску паводків і нересту, з листопада по травень, гребля розбирається. На кінець травня вода з Боржави за рахунок підпору греблі шлюзом подається в канал, а далі самопливом проходить через місто Берегово і через магістральні канали Берегівської меліоративної системи, надходячи в канали Чаронду-Латорицю та Чаронду-Тису (Ужгородський район).
На всі звернення Берегівського МУВГ до Управління Державного агентства рибного господарства у Закарпатській області щодо надання погодження на виконання монтажних робіт по греблі під час нерестового періоду була отримана відмова. Через те, що гребля повністю мала перекривати русло р.Боржава і риба в нерестовий період не могла пройти до місць нересту у верхів′ї р.Боржава та її притоків, а конструкцією греблі рибохідний канал не було передбачено. Наразі, Берегівське МУВГ вже може встановити греблю на річці Боржава, але не має відповідних на це коштів.

Питання очистки каналу Верке, довжиною в 36,6 км, є дуже актуальним тепер, і його позитивне вирішення допоможе стабілізувати екологічну ситуацію. За рахунок коштів міського бюджету розроблено проектно-кошторисну документацію та надано позитивний висновок комплексної державної експертизи, щодо проекту «Реконструкція каналу Верке на території м.Берегово. Коригування» (від 21.03.2019р., за № 07-0123-19). Вартість проекту складає – 21 464,297 тис.грн.
Вирішення проблеми щодо припинення забруднення Верке можливе при умові співфінансування програми на різних рівнях: державному, регіональному, місцевому та міжнародному.
У зв’язку з відсутністю зазначеної суми у міському бюджеті було направлено проектно-кошторисну документацію до Кабінету Міністрів, з метою отримання фінансування на очищення русла.
Окрім цього, угорське підприємство FETIVIZIG погодилося провести аналіз намулу на визначення вмісту шкідливих речовин, що дозволить у подальшому правильно утилізувати (складувати) ці відходи.

Вирішення проблеми очистки Верке полягає не в подачі води з Боржави, хоча це й необхідно робити для обводнення частини Берегівського району та м. Берегове, а в необхідності централізованого каналізування прилеглих до каналу вулиць і будинків, щоб не здійснювались несанкціоновані каналізаційні скиди в сам канал. А для цього необхідно побудувати нову каналізаційну мережу вздовж вказаного об′єкту.
Після проведення цих етапів, можна гарантувати, що за кілька років ситуація у місті Берегове та Берегівському районі покращиться, і поняття екологічної катастрофи не буде розглядатися на порядку денному

Повернутися назад