Головна > Берегівщина / Культура > КМКС обіцяє вже незабаром відкрити у Берегові кінний пам'ятник Ференцу ІІ Ракоці

КМКС обіцяє вже незабаром відкрити у Берегові кінний пам'ятник Ференцу ІІ Ракоці


6-03-2018, 14:04. Розмістив: redaktor
КМКС обіцяє вже незабаром відкрити у Берегові кінний пам'ятник Ференцу ІІ Ракоці
У Берегові незабаром планують встановити кінний пам'ятник Ференцу ІІ Ракоці. Про це на звітній конференції берегівської організації КМКС повідомив перший заступник міського голови Гейза Орос.
За його словами, памятник керівнику національно-визвольної війни угорського народу 1703—1711 років мають відкрити у оновленому парку Будапешт, що біля районної державної адміністрації.
Нагадаємо, що про плани встановлення подібного монументу вже розглядалося у Берегові неодноразово. Ще у 1990-х роках був навіть підготовлений проект закарпатського скульптора Михайла Беленя, який тепер зберігається у галереї в Пийтерфолво.
У 2013 році про пам'ятник Ракоці знову згадали під час засідання архітектурно-будівельної ради. Тоді радилися щодо встановлення пам’ятника відомому угорському політичному та військовому діячеві на однойменній площі у районному центрі. Таке звернення також ініціювала берегівська міська організація Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС).
Зауважимо також, що першу кінну скульптуру на Закарпатті планують встановити в Мукачеві. Це має бути скульптура Св.Мартина, який є покровителем міста над Латорицею.
Повернутися назад