Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Берегові відкрили скульптуру відомій акторці Шарі Федак (ФОТО)

У Берегові відкрили скульптуру відомій акторці Шарі Федак (ФОТО)У Берегові відкрили скульптуру відомій акторці Шарі Федак (ФОТО)У Берегові відкрили скульптуру відомій акторці Шарі Федак (ФОТО)


26 жовтня у парку Героїв в Берегові було відкрито скульптуру акторці та співачці Шарі Федак, яка вважалася найвідомішою примадонною тих часів.
Таку ініціативу на себе взяв Берегівський драматичний театр. Не випадково було обрано і місце, адже вікна театру дивляться тепер прямо на скульптуру.
Автором скульптури став відомий скульптор Михайло Колодко, який відомий своїми авторськими міні-скульптурками. Витвір виготовлений із бронзи.
На офіціозі були присутні депутат ВРУ Василь Брензович, міський голова Берегова Золтан Бабяк, екс-мінстр закордонних справ Угорщини Жолт Неймет та інші, а от анонсованого раніше Іштвана Грежі так і не було.
Проте промову від урядового комісара, а саме так його представили, було зачитано. У промові наводилися лише історичні факти про акторку. Політику на події обійшли стороною.

Довідка
Шарі Федак (угор. Fedak Sari, нар. 26 жовтня 1879 в Берегові — пом. 25 травня 1955 в Будапешті) — угорська актриса і співачка, одна із найвідоміших примадон свого часу. На думку американського журналіста і документаліста Річарда Траубнера, Федак і Шарі Петрас (Sari Petrass) є «найвідомішими угорками — зірками оперетти всіх часів»
Вчилася акторської майстерності в Сіді Ракоші до 1899 року, коли розпочала свою кар'єру у театральній компанії Magyar Szinhaz. З 1900 року вона грала у Пожоні (тепер Братислава), а також у кількох театрах у Будапешті, включно з Непсінгаз (Nepszinhaz), Кірай-Сінгаз (Kiraly Szinhaz) та Віґсінгаз (Vigszinhaz).
З початком першої світової війни вона висловилася проти Австро-Угорської монархії. Пізніше, в часи Угорської Радянської Республіки вона агітувала за підтримку Червоної Армії. Після падіння республіки Федак втекла до Відня, де її було заарештовано і ненадовго ув'язнено у Wiener Neustadt. Вона змогла грати у Відні лише з 1920 року. Крім того вона виступала у Берліні та Парижі у 1921 та 1925 роках відповідно. 1934 року вона гастролювала кількома американськими містами.
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: