Розміщення реклами тут - +380 (98) 607 99 77

У Берегові шукали істину у вині (ФОТО)

Міжнародний фестиваль вина вже ХV, тобто став ювілейним. Наш район – це унікальний, історичний регіон на Закарпатті, у якому розташовані та до сьогоднішнього часу збереглися більшість високоякісних виноградних плантацій з унікальними сортами сонячної ягоди. Про це наголосив на відкритті, Канцлер Берегівського Винного Лицарського Ордену, Тиберій Томпа. До слова, за 17 років від часу заснування, члени виноробського орденку, здобули визначних досягнень, слава про їх унікальні п’янки вина відома далеко за межами краю. Про це наголосив й заступник міського голови Михайло Ляшко. За його словами: «Вино для Закарпаття та й зокрема для Берегова – це справжній бренд. У нас вирощують європейські сорти винограду та виробляють різноманітні види вина,що визнають та цінують навіть світові експерти. Це говорить про величезний потенціал наших виноробів. Приємно спостерігати , що столітні традиції виноробства нашого краю мають продовження і подібні фестивалі демонструють надбання вже сучасних винарів» .
Серед довгих рядів наметів-шатрів на центральні площі Берегова, заставленими дубовими діжками, корчагами, бутлями, пляшками, наповнених білим , червоними і рожевими вінами, чимало знавців , дегустаторів-любителів смакували напій сонця та землі у прославленого винороба Карла Шоша, якій з діда-прадіда перейняв любов до виноградної лази. А зараз цю естафету-поколінь, прищепив сину та онуку, теж членам рицарського винного ордену.

І от, нарешті, під звуки духового оркестру, святкова процесія на чолі із членами ордену Святого Венцела, підійшла до місця урочистостей (на фото). Офіційна частина, вже за традицією, розпочалася з прийняттям нових членів Лицарського ордену виноробів Берегівщини. Цього року після урочистого ритуалу і прийняття присяги новообраними рицарями стали берегівець Андрій Фечора (на фото), Руслан Орос з Мукачівщини та Ласло Арпад (с. Шаланки, Виноградівського р-ну). До речі, текс урочистої присяги такий: «Буду вірним і відданим членом Берегівського лицарського ордену вина святого Венцела. Присягаю, що всіма можливими засобами, буду пропагувати славу вин Берегівського історичного виноробного краю. І особисто славу провідного вина, вин ордену Святого Венцела «Королівської леанки». По цілому світі залучатиму подальших шанувальників берегівських вин. Урочисто присягаюсь, що ніколи не повернуся до ряду водоп’ючих, допоки ряснітиме виноград на схилах Берегівщини».

Відтак було відзначено, почесними дипломами, активістів винного ордену: Яноша Шепу, Тіберія Томпу, Шандора Якоба, Елемира Ковача (на фото) та Тібора Бірова (на фото). І от наступила кульмінація ХV- го Міжнародного винного фестивалю, нагородження кращих виноробів і визначення найкращих вин. До слова, родзинкою цього свята,безумовно, став новий підхід у визначенні переможців, професійним журі з Угорщини на чолі із знаним, фаховим виноробом – Йосипом Крізмонічем.

Бронзові нагороди отримали Тібор Ференці, Іштван Варга, Руслан Орос , винні підвали Параски («Фурмінт») та Шоша («Шасла»), Іштван Варга («Шардоне»).

Срібні: Чоба Сомбо (Фурмінт), Степан Петнегазі («Цвайгер»), Іштван Варга («Трамінер»), Ласло Арпад (дві бронзові відзнаки за «Каберне Совіньйон» та «Мушкотай Отонель»), родинний підвал Параски («Шардоне»), Лайош Гал (дів медалі за «Голубок» та «Мускат Отонель»), Василь Надь (дві медалі за «Оршої Олівер» та «Шардоне»).

Золоті: Золтан Торна ( дві нагороди «Каберне» та «Егрі Чілог»), Ласло Арпад («Шардоне»), Руслан Орос, родинний підвал Параски («Савіньон»), родинний підвал Шімон (дві золоті відзнаки «Мускат Отонель» та «Голубок»), родинний підвал Шош («Карлобор»), Ернест Біров (дві золоті нагороди «Каберне Савіньон» та «Фурмінт»).

Окремо хочу відзначити потужну виноробну фірму «Чизай. Золотими нагородами фестивалю відзначено вина «Білий мускат» та «Кюве», крім того, ще один напій сонця та землі нагороджений срібною нагородою. Престижні відзнаки отримала, працівник підприємства, менеджер по роботі з клієнтами – чарівна пані Олеся (на фото).

Берегівська винна фієста, ще раз засвідчила, що не перевелися справжні майстри цієї традиційної для нас галузі. А найвищою нагородою для учасників фестивалю, на мій погляд, став чудовий настрій і задоволені посмішки на обличчях багаточисленних відвідувачів. Було ще раз підтверджено пророчі слова середньовічного філософа: «In vino veretas!» та крилатий вислів: «Життя надто коротке, щоб пити погане вино!».
ІНШІ НОВИНИ

Коментарі

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Погода
Погода у Береговому

вологість:

тиск:

вітер: